"Vennas"

Lavastaja: Aleksander Eelmaa

Osades: Pääru Oja, Indrek Sammul, Kaie Mihkelson
Teater: Draamateater
Sisu: Hiiu mees immigreerub 1917. aastal Ameerikasse ja kirjutab järgmise 50 aasta jooksul koju Hiiumaale oma vennale ja emale kirju.
Mulje: Natuke pime. Natuke veniv. Natuke häiris see, et ma pidin näitleja teksti kuulama, kõrv kikkis, üle mingi tahtlikult tekitatud taustamüra: kiiktooli kääksumine, meremüha.
Mis mõtted tekkisid? Teema kõnetab, lavastuse idee on hea, tegelaskujud on hästi loodud, aga lavastaja oleks võinud siiski Tõnu Õnnepalu teksti rohkem kärpida, ega see mingi püha lehm ei ole, ehkki teksti tekkelugu on ju väga huvitav. Teine koht, mille üle oleks mõelda võinud, oli Hiiu murre: kõik kolm näitlejat rääkisid seda nagu võõrkeelt. Sellest saab ju aru, kui näitleja keelt pursib, olgu või murre. Näitlejad olid tublid, aga see hääldamise püüdlikkus hakkas ühel hetkel närvidele käima. Mulle meeldis, kuidas tükk lavastatud oli, meeldisid need varjuteatri mängud, napid võtted. Heli oleks võinud ju vaiksem olla, aga seegi oli hästi valitud. Aga näitlejate mäng mind seekord millegipärast ei veennud, nad ei olnud kohal.
Hinne: 7Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

"Pilvede värvid"

"Aasta täis draamat"

"Piitsavars"